Implementatie van de Duurzame Ontwikkelingsdoelen in Nederland

Het eerste jaar van de implementatie van de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDGs) is verstreken. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken en het SDG Charter zijn daarom een online consultatie gestart. Hierin inventariseren zij of Nederland de SDGs voldoende implementeert. Reageren kan tot uiterlijk 1 maart. De input uit het veld komt terecht in de nationale rapportage van Nederland aan het parlement de Verenigde Naties. Defence for Children roept op om de enquête in te vullen. Uw mening is namelijk belangrijk voor de leefsituatie van toekomstige generaties.

 

Inventarisatie huidige beleid SDGs Nederland

De 17 SDGs zijn er voor alle landen. En ze vormen een concreet actieplan van en voor het bedrijfsleven, kennisinstellingen, NGO’s, (lokale) overheden en burgers. Op dit moment wordt de implementatie van de SDGs in Nederland gecoördineerd door een Coördinator Nationale Implementatie SDGs, onder het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Vorig jaar is er een inventarisatie gemaakt van acht Ministeries. Hierin brachten ze in kaart hoe hun huidige beleid bijdraagt aan de SDGs. De uitkomsten zijn te lezen in de Kamerbrief ‘Nederland Ontwikkelt Duurzaam: plan van aanpak inzake implementatie van de Duurzame Ontwikkelingsdoelen’.

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

De zorg voor bijna 20.000 kinderen in de asielopvang staat onder druk. Zes lokale kinderombudsmannen maken zich grote zorgen over de periode vanaf 1 oktober 2026.

Lees meer

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Een internationale commissie van de WHO, UNICEF en The Lancet pleitten in 2020 voor een fundamentele omslag: kinderen moeten centraal staan in álle beleid. Zie hier een terugblik van wat er sindsdien is bereikt en welke lessen daaruit te trekken zijn.

Lees meer

Excuses en herstel voor jongeren uit de gesloten jeugdhulp 

Excuses en herstel voor jongeren uit de gesloten jeugdhulp 

De overheid, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en Jeugdzorg Nederland bieden hun excuses aan jongeren die tijdens hun verblijf in de gesloten jeugdhulp schade hebben opgelopen aan.

Lees meer