Jongeren laten van zich horen over duurzame doelen

29 september 2015

Op 26 september sprak minister-president Mark Rutte bij de Verenigde Naties over de duurzame ontwikkelingsdoelen voor de toekomst van de aarde. Maar Mark Rutte is 48 jaar. Daarom vroegen honderden jongeren de premier via sociale media om ook mee te mogen praten.

Naast de massale oproep via Twitter hebben tientallen jongeren afgelopen weekend zelf filmpjes gemaakt met hun persoonlijke boodschap en deze verspreid via Instagram en Facebook. Nu is het aan premier Rutte om de jongeren te horen, om inhoudelijk te reageren en de discussie met hen aan te gaan.
Jilt van Schayik, de Nederlandse jongerenvertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, is tevreden over de oproep voor meer jongerenparticipatie. “De nieuwe SDG’s komen eraan en ik vind het belangrijk dat jongeren daarbij worden betrokken. Zelf zie ik bijvoorbeeld graag meer aandacht voor armoede in de wereld.”

De actie is opgezet door de Child Friendly Agencies, opgericht door Defence for Children, ECPAT Nederland, Plan Nederland, Save the Children, SOS Kinderdorpen, UNICEF Nederland en World Vision. De organisaties hebben hun krachten gebundeld om jongeren in Nederland een stem te geven in het debat over de nieuwe duurzame ontwikkelingsdoelen. De Child Friendly Agencies hebben eerder al een vertaling gemaakt van de doelen voor kinderen tot 12 jaar.

Nederland geeft invulling aan VN-aanbeveling: kindvriendelijk meldpunt voor discriminatie geopend

Nederland geeft invulling aan VN-aanbeveling: kindvriendelijk meldpunt voor discriminatie geopend

Nederland zet een belangrijke stap in de bescherming van kinderrechten met een nieuw landelijk, kindvriendelijk meldpunt waar kinderen en jongeren discriminatie kunnen melden.

Lees meer

Rondetafelgesprek in Brussel: Europese organisaties bundelen krachten voor kinderrechten

Rondetafelgesprek in Brussel: Europese organisaties bundelen krachten voor kinderrechten

Op 5 februari bespraken verschillende Europese kinderrechtenorganisaties en professionals tijdens een rondetafelgesprek in het Europees Parlement hoe kinderrechten beter kunnen worden beschermd en versterkt.

Lees meer

Coalitieakkoord biedt kansen voor kinderen, maar vraagt om duidelijke keuzes en investeringen

Coalitieakkoord biedt kansen voor kinderen, maar vraagt om duidelijke keuzes en investeringen

Kansen voor kinderen in coalitieakkoord, maar kinderrechten moeten leidend worden. Lees hier onze volledige reactie op ‘Aan de slag’.

Lees meer