Nieuwe masterstudie International Children’s Rights van start

09 februari 2015

De implementatie en toepassing van het internationaal jeugdrecht vraagt om gespecialiseerde kennis. Aan de Universiteit Leiden start daarom een nieuw masterprogramma: Advanced Studies in International Children’s Rights (LLM).

Inhoud studie
Het internationaal jeugdrecht is bijzonder. Het heeft allereerst internationale, regionale en nationale aspecten. Daarnaast wordt het door veel verschillende rechtsgebieden beïnvloed, zoals het civiel recht, strafrecht, bestuursrecht en internationaal humanitair recht. Het gelaagde en interdisciplinaire karakter van het internationaal jeugdrecht vraagt om gespecialiseerde professionals.

De studie start in september 2015. Het programma wordt zowel fulltime (één academisch jaar) als parttime (twee academische jaren) aangeboden; colleges vinden overdag plaats.

Meer informatie en aanmelden:
Meer informatie over het programma, toegangseisen en aanmelding? Klik hier of bekijk de flyer.

 

De nieuwe master biedt een Engelstalig programma aan een gelimiteerd aantal getalenteerde studenten en (juridisch) professionals die zich verder willen specialiseren in het internationaal jeugdrecht.

Tijdens de master komen verschillende onderwerpen aan bod, zoals migratie en kinderrechten, jeugdbescherming en economisch, sociale en culturele rechten. Daarnaast wordt ingegaan op de verhouding van het internationaal jeugdrecht ten opzichte van andere rechtsgebieden, zoals het internationaal strafrecht en internationaal privaatrecht.

De studenten krijgen tijdens de master de kans om hun kennis van het internationaal jeugdrecht te verbreden en te verdiepen. Een aanzienlijk deel van het programma wordt besteed aan de ontwikkeling van academische en professionele (onderzoeks)vaardigheden.

De hoogleraren die doceren in de master publiceren in toonaangevende tijdschriften en initiëren en participeren in baanbrekend onderzoek. Daarnaast bekleden ze uitdagende nevenfuncties in de praktijk. Ook de andere docenten in de opleiding zijn erkende experts op hun vakgebied. Daarnaast worden experts uit het veld als gastdocenten uitgenodigd en worden er meerdere excursies georganiseerd.

Expertmeeting over het recht op sociale zekerheid voor kinderen: uitvoering centraal

Expertmeeting over het recht op sociale zekerheid voor kinderen: uitvoering centraal

Professionals bespraken tijdens een expertmeeting over artikel 26 hoe de toegang van kinderen tot sociale zekerheid in de praktijk verbeterd kan worden. De belangrijkste conclusie: niet zozeer de wet, maar vooral de uitvoering bepaalt of kinderen daadwerkelijk de hulp krijgen waar zij recht op hebben.

Lees meer

Driekwart van kinderen in jeugddetentie heeft ernstige taalproblemen

Driekwart van kinderen in jeugddetentie heeft ernstige taalproblemen

76,7% van de kinderen in detentie in Nederland heeft een ernstige taalstoornis . Deze kinderen begrijpen vaak niet volledig wat er in het strafproces van hen wordt verwacht en hebben moeite om hun eigen verhaal uit te leggen.

Lees meer

Geadopteerd worden na je achttiende: een uitzondering of straks gewoon mogelijk?

Geadopteerd worden na je achttiende: een uitzondering of straks gewoon mogelijk?

Op 16 januari 2026 presenteerde demissionair staatssecretaris Arno Rutte een wetsvoorstel als onderdeel van een bredere herziening van de adoptiewetgeving. Het voorstel is op 23 januari 2026 gepubliceerd. Daarin staat onder meer dat internationale adopties vanaf 2030 definitief niet meer mogelijk zijn. Een opvallend onderdeel is dat adoptie van volwassenen…

Lees meer