jaarbericht kinderrechten 2018

Vragenlijst: kinderen zijn de echte experts op het gebied van kinderen

Wat vind je van school en wat zou je hier eventueel aan willen veranderen? Hoe is de plek waar je woont en wordt er om jouw mening gevraagd als volwassenen beslissingen nemen over jouw leven?

Doe mee met de online enquete en help de EU bij het beter begrijpen van de uitdagingen waarmee kinderen en jongeren worden geconfronteerd en bij het vinden van oplossingen.

De Europese Commissie wil graag van kinderen en jongeren (11 t/m 17 jaar) weten wat hun ervaringen zijn en welke oplossingen zij zien om van Europa een betere plek voor kinderen te maken. We horen het graag rechtstreeks van kinderen, want zij zijn prima in staat om oplossingen aan te dragen voor problemen waarmee ze worden geconfronteerd.

Daarom hebben Save the Children, UNICEF, EuroChild, World Vision International en Child Fund Alliance samen met de europese Commissie een enquête gemaakt om naar de mening van kinderen en jongeren te vragen. De vragenlijst kan ingevuld worden tot 30 oktober!

Uiteindelijk wordt er een rapport gemaakt van de mening van de kinderen en jongeren die meedoen aan deze vragenlijst. Dit zal bijdragen aan de ontwikkeling van twee belangrijke initiatieven waar de Europese Commissie momenteel mee bezig is:

  1. Een strategie voor kinderrechten waarin staat hoe de EU en de landen in de EU de rechten van kinderen het beste kunnen beschermen. Kinderen hebben veel rechten, zoals het recht op onderwijs, het recht op veiligheid en het recht om je mening te geven. Deze worden allemaal beschreven in het VN-Kinderrechtenverdrag. De strategie voor kinderen probeert ervoor te zorgen dat alle rechten worden gehaald voor alle kinderen.
  2. Een garantie voor kinderen die ervoor moet zorgen dat elk kind in de EU toegang heeft tot alle diensten die het nodig heeft, zoals toegang tot gezonde voeding, toegang tot gezondheidszorg en toegang onderwijs.

We hopen dat zoveel mogelijk kinderen in heel Europa mee willen doen, want ”kinderen zijn de echte experts op het gebied van kinderen”.

De deadline is verstreken, je kunt de vragenlijst niet meer invullen.

‘Als volwassenen hun verantwoordelijkheid nemen, hoeven kinderen er niet alleen voor te staan.’

‘Als volwassenen hun verantwoordelijkheid nemen, hoeven kinderen er niet alleen voor te staan.’

Willemijn Dupuis is initiatiefnemer van KinderrechtenNU (KrNU), de Stichting Kinderrechten en Menselijke Ontwikkeling. Sinds 1987 zet zij zich onvermoeibaar in voor kinderparticipatie en de implementatie van kinderrechten in het dagelijks leven van kinderen. Met het KrNU-concept ontwikkelde zij een unieke methode waarbij kinderen al op jonge leeftijd leren hun verhaal…

Lees meer

Migratie mag nooit een reden zijn om kinderrechten te schenden

Migratie mag nooit een reden zijn om kinderrechten te schenden

“Behandel elk kind als kind, ongeacht zijn of haar afkomst of verblijfsstatus”, stelt Marie-Christine Alting von Geusau. Volgens deze expert op het gebied van migratie zijn de zorgen groot als het gaat om de positie van kinderen in het Nederlandse vreemdelingenbeleid.

Lees meer

Na Australisch verbod pleit Europees Parlement voor minimumleeftijd op social media

Na Australisch verbod pleit Europees Parlement voor minimumleeftijd op social media

Op 26 november stemde het Europees Parlement met een overgrote meerderheid voor een oproep tot een socialmediaverbod voor kinderen jonger dan zestien jaar. Aanleiding vormt het recente verbod in Australië, waar social media sinds begin december verboden zijn voor kinderen onder de zestien jaar.

Lees meer