Kindermishandeling, het heeft invloed op alles


Ieder jaar worden in ons land 119.000 kinderen thuis mishandeld of verwaarloosd. De gevolgen duren vaak een heel leven lang. Mariska, 26 jaar: “Het was alsof iedereen die slechte bedoelingen had me er feilloos tussenuit zocht. Alsof ik een groot neon op mijn hoofd had met: ‘Kies mij’.” Mariska is een van de zeven jongeren die hun verhaal vertellen in het boek; ‘Het heeft invloed op alles, langetermijngevolgen van een onveilige jeugd‘. Dit boek is uitgegeven door het Kinderrechtencollectief om politiek bestuurders aan te zetten om in het jeugdbeleid rekening te houden met de schadelijke gevolgen van kindermishandeling.

 

Veelgestelde vragen over het kindgesprek bij scheiding

Veelgestelde vragen over het kindgesprek bij scheiding

Vanaf 1 juni 2026 geldt dat een rechter kinderen van 8 jaar en ouder moet horen bij een scheiding. Eerder was dit meestal pas vanaf 12 jaar. Lees hier veelgestelde vragen over het kindgesprek bij scheiding.

Lees meer

‘Als volwassenen hun verantwoordelijkheid nemen, hoeven kinderen er niet alleen voor te staan.’

‘Als volwassenen hun verantwoordelijkheid nemen, hoeven kinderen er niet alleen voor te staan.’

‘Als volwassenen hun verantwoordelijkheid nemen, hoeven kinderen er niet alleen voor te staan,’ vertelt Willemijn Dupuis, initiatiefnemer van onze nieuwe partner KinderrechtenNU (KrNU).

Lees meer

Migratie mag nooit een reden zijn om kinderrechten te schenden

Migratie mag nooit een reden zijn om kinderrechten te schenden

“Behandel elk kind als kind, ongeacht zijn of haar afkomst of verblijfsstatus”, stelt Marie-Christine Alting von Geusau. Volgens deze expert op het gebied van migratie zijn de zorgen groot als het gaat om de positie van kinderen in het Nederlandse vreemdelingenbeleid.

Lees meer