Masterclass Kinderrechten nieuwe Kamerleden

Kinderrechtencollectief roept nieuwe Kamerleden op: zet kinderrechten vanaf dag één op de politieke agenda

Masterclass Kinderrechten voor nieuwe Kamerleden op 25 november a.s.

Den Haag, 12 november 2025 – Eén op de twee jongeren tussen de 12 en 25 jaar krijgt ooit te maken met online seksueel misbruik. Meer dan 4.000 kinderen zijn dakloos. En nog altijd wachten talloze kinderen te lang op de hulp die zij dringend nodig hebben. Met de installatie van de nieuwe Tweede Kamer vandaag, breekt  een periode aan waarin politieke keuzes bepalend zijn voor de toekomst van miljoenen kinderen in Nederland.

Het Kinderrechtencollectief roept Kamerleden op om vanaf dag één werk te maken van kinderrechten en nodigt hen uit voor de Masterclass Kinderrechten op dinsdag 25 november 2025 in Nieuwspoort, Den Haag.

Masterclass biedt overzicht van urgente thema’s

Tijdens de exclusieve Masterclass krijgen nieuwe volksvertegenwoordigers in één avond een helder en actueel beeld van de belangrijkste thema’s die kinderen in Nederland raken: jeugdzorg en -bescherming, mentale gezondheid, armoede, online seksuele uitbuiting, kinderen in asielopvang en jeugdparticipatie.

Kamerleden horen rechtstreeks van jongeren en vooraanstaande experts van de grootste Nederlandse kinderrechtenorganisaties waar kinderen in Nederland tegenaan lopen, wat goed gaat, maar vooral: waar de urgentie het grootst is. De bijeenkomst biedt naast kennis en inspiratie concrete handvatten om beleid te maken dat aansluit bij de leefwereld van kinderen.

“Kinderrechten zijn geen vanzelfsprekendheid, ze vragen om politieke visie én durf,” zegt Marc Dullaert, voorzitter van het Kinderrechtencollectief en voormalig Kinderombudsman van Nederland. “Juist nu is het moment om koers te bepalen voor een toekomst waarin álle kinderen in Nederland veilig kunnen opgroeien, zich kunnen ontwikkelen en gehoord worden.

Netwerk en samenwerking met kinderrechtenorganisaties

Naast inhoudelijke verdieping biedt de Masterclass Kinderrechten nieuwe Kamerleden de gelegenheid om kennis te maken met bestuurders en directies van dé kinderrechtenorganisaties die kinderrechten behartigen en monitoren, én met ervaringsdeskundigen die een uniek perspectief bieden: Augeo Foundation, Defence for Children Nederland, Kinderpostzegels, Save the Children Nederland en Terre des Hommes. Deze partners leveren een waardevolle bijdrage aan beleid dat daadwerkelijk bijdraagt aan een betere toekomst voor kinderen.

Aanmelden

Kamerleden die de Masterclass Kinderrechten willen bijwonen, kunnen zich aanmelden via info@kinderrechten.nl. Er kan ook via dit e-mailadres contact worden opgenomen voor vragen over de inhoud of organisatie van de Masterclass.

Kinderrechtencollectief roept nieuwe Kamerleden op: zet kinderrechten vanaf dag één op de politieke agenda

Kinderrechtencollectief roept nieuwe Kamerleden op: zet kinderrechten vanaf dag één op de politieke agenda

Masterclass Kinderrechten voor nieuwe Kamerleden op 25 november a.s. Den Haag, 12 november 2025 – Eén op de twee jongeren tussen de 12 en 25 jaar krijgt ooit te maken met online seksueel misbruik. Meer dan 4.000 kinderen zijn dakloos. En nog altijd wachten talloze kinderen te lang op de…

Lees meer

De Klachtenknop: nieuw meldpunt helpt kinderen toezicht houden op reclame van influencers

De Klachtenknop: nieuw meldpunt helpt kinderen toezicht houden op reclame van influencers

Het Commissariaat voor de Media lanceerde een nieuw online meldpunt: De Klachtenknop. Hier kunnen kinderen anoniem melden wanneer ze denken dat een influencer reclame maakt zonder dat duidelijk te vermelden.

Lees meer

‘Het Verdrag heeft kinderen als een eigen entiteit erkend’

‘Het Verdrag heeft kinderen als een eigen entiteit erkend’

Het Nederlands Jeugdinstituut brengt brede kennis over jeugd en gezin samen met een scherp oog voor kinderrechten. Caroline is ervan overtuigd: “Om kinderrechten goed te waarborgen, moet je ook ouders goed ondersteunen.”

Lees meer