week van de pleegzorg

Week van de Pleegzorg

Op woensdagochtend 31 oktober is de Week van de Pleegzorg gestart. Deze week vindt voor de vierde keer plaats en duurt tot 7 november. Tijdens deze speciale week vraagt Pleegzorg Nederland aandacht voor het belang van pleegzorg en voor het tekort aan pleegouders in Nederland.

Dit jaar werkt Pleegzorg Nederland samen met verschillende sportverenigingen om nieuwe pleegouders te werven. Onder andere voetbalclub AZ helpt mee. Het uiteindelijke doel is om 3500 nieuwe pleegouders te werven. Tijdens en na de Week van de Pleegzorg worden verschillende activiteiten georganiseerd. Denk bijvoorbeeld aan voorlichtingsavonden en theatervoorstellingen. Daarnaast zijn diverse pleeggezinnen in Nederland in het zonnetje gezet.

Boeken over het thema pleegzorg

Onlangs verschenen er twee boeken over het thema pleegzorg.

In oktober 2018 kwam het boek ‘Voor altijd mijn kind. Eigen verhalen van ouders met kinderen in pleegzorg’ van Nancy Leysen uit. Hierin staan pleegzorgplaatsingen in Vlaanderen centraal. Vijftien ouders van wie de kinderen uit huis zijn geplaatst vertellen hun verhaal. Het voorwoord is geschreven voor de Vlaamse Kinderrechtencommissaris (Kinderombudsman).

Tijdens de Week van de Pleegzorg is het boek ‘Laat maar komen! Crisisopvang van pleegpubers’ van Kim Postma en René Wokke gepresenteerd. Postma en Wokke schreven samen een boek over de tien jaar dat ze pleegouders waren voor zogeheten ‘crisiskinderen’. Vijftien kinderen verbleven voor korte of langere tijd op de woonboot van Kim en René. Al deze kinderen hadden een andere achtergrond. Op 2 november 2018 is het eerste exemplaar overhandigd aan de burgemeester van Amsterdam: Femke Halsema.

 

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

De zorg voor bijna 20.000 kinderen in de asielopvang staat onder druk. Zes lokale kinderombudsmannen maken zich grote zorgen over de periode vanaf 1 oktober 2026.

Lees meer

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Een internationale commissie van de WHO, UNICEF en The Lancet pleitten in 2020 voor een fundamentele omslag: kinderen moeten centraal staan in álle beleid. Zie hier een terugblik van wat er sindsdien is bereikt en welke lessen daaruit te trekken zijn.

Lees meer

Excuses en herstel voor jongeren uit de gesloten jeugdhulp 

Excuses en herstel voor jongeren uit de gesloten jeugdhulp 

De overheid, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en Jeugdzorg Nederland bieden hun excuses aan jongeren die tijdens hun verblijf in de gesloten jeugdhulp schade hebben opgelopen aan.

Lees meer