Regeerakkoord in kindertaal legt politieke plannen uit in heldere taal

Kinderen en jongeren dragen de consequenties van de politieke keuzes die gemaakt worden. Niet alleen in de toekomst, maar ook hun huidige leefomstandigheden worden bepaald door politieke beslissingen. Om de plannen van het kabinet ook voor kinderen begrijpelijk te maken, heeft Save the Children, een van de leden van het Kinderrechtencollectief, het regeerakkoord vertaald naar heldere taal die ook door kinderen te begrijpen is.

Kinderen moeten begrijpen waar beslissingen over gaan

Kinderen en jongeren dragen de consequenties van de politieke keuzes die vandaag gemaakt worden. Niet alleen in de toekomst, maar ook hun huidige levensomstandigheden worden bepaald door politieke beslissingen. Daarom hebben kinderen het recht op informatie over wat er zich in de politiek afspeelt en het recht om hun mening erover te geven.

Leesbaar Nederland

Het regeerakkoord is 50 pagina’s dik en geschreven in ingewikkelde beleidstaal. Het is moeilijk te begrijpen voor veel volwassenen en al helemaal voor kinderen. De 50 pagina’s beleidstaal zijn door Rindert Kromhout teruggebracht naar negen pagina’s leesbare heldere taal.

Lees hier het Regeerakkoord in kindertaal!

 

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

De zorg voor bijna 20.000 kinderen in de asielopvang staat onder druk. Zes lokale kinderombudsmannen maken zich grote zorgen over de periode vanaf 1 oktober 2026.

Lees meer

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Een internationale commissie van de WHO, UNICEF en The Lancet pleitten in 2020 voor een fundamentele omslag: kinderen moeten centraal staan in álle beleid. Zie hier een terugblik van wat er sindsdien is bereikt en welke lessen daaruit te trekken zijn.

Lees meer

Excuses en herstel voor jongeren uit de gesloten jeugdhulp 

Excuses en herstel voor jongeren uit de gesloten jeugdhulp 

De overheid, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en Jeugdzorg Nederland bieden hun excuses aan jongeren die tijdens hun verblijf in de gesloten jeugdhulp schade hebben opgelopen aan.

Lees meer