Onthulling Nationaal Monument Jeugdzorg ‘De Erkenning’

Datum & tijd: vrijdag 12 juni 2026
Locatie: Zuiderpark, Apeldoorn
Aanmelden: Om een indruk te krijgen van het aantal aanwezigen, vragen wij u zich aan te melden. Dat kan op twee manieren:

Onthulling Nationaal Monument Jeugdzorg ‘De Erkenning’

De initiatiefgroep van de Stichting Nationaal Monument Geweld Jeugdzorg kondigt de oprichting, bouw en onthulling aan van het Nationaal Monument Jeugdzorg ‘De Erkenning’.

Het monument is een fysieke plek ter erkenning van het geweld dat in de instellingen van Jeugdzorg heeft plaatsgevonden. Tegelijk heeft het een symbolische betekenis voor een toekomst waarin kinderen en jongeren veilig kunnen opgroeien.

Het monument is bedoeld als:

  • een plek van eerherstel;
  • een plaats voor herdenking van jongeren die slachtoffer waren van geweld;
  • een aanklacht tegen de daders van geweld;
  • een plek van waakzaamheid voor huidige vormen van geweld.

Het monument brengt verleden, heden en toekomst samen: leren van het verleden, benoemen wat in het heden nog niet goed gaat en ondersteunen wat in de toekomst beter moet. Jaarlijks zal bij het monument een bijeenkomst plaatsvinden om aandacht te besteden aan deze onderwerpen.

Op vrijdag 12 juni 2026 vindt de grootschalige onthulling van het monument plaats.

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

De zorg voor bijna 20.000 kinderen in de asielopvang staat onder druk. Zes lokale kinderombudsmannen maken zich grote zorgen over de periode vanaf 1 oktober 2026.

Lees meer

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Een internationale commissie van de WHO, UNICEF en The Lancet pleitten in 2020 voor een fundamentele omslag: kinderen moeten centraal staan in álle beleid. Zie hier een terugblik van wat er sindsdien is bereikt en welke lessen daaruit te trekken zijn.

Lees meer

Excuses en herstel voor jongeren uit de gesloten jeugdhulp 

Excuses en herstel voor jongeren uit de gesloten jeugdhulp 

De overheid, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en Jeugdzorg Nederland bieden hun excuses aan jongeren die tijdens hun verblijf in de gesloten jeugdhulp schade hebben opgelopen aan.

Lees meer