Jongeren samenwerken

Masterclass Jongerenparticipatie in onderzoek

Datum en tijd: vrijdag 6 november 2026, 10.00 – 17.00 uur
Locatie: Wonder of Works, Utrecht
Aanmelden: via ZonMw

Jongeren betekenisvol betrekken bij onderzoek

Op vrijdag 6 november organiseert ZonMw een masterclass over jongerenparticipatie in onderzoek. De masterclass is bedoeld voor onderzoekers die al enige ervaring hebben met jongerenparticipatie. Of voor onderzoekers die concrete plannen hebben om jongeren op korte termijn bij hun onderzoek te betrekken.

Om onderzoek goed te laten aansluiten bij de leefwereld van jongeren, is het belangrijk om hen actief en op een betekenisvolle manier te betrekken. Maar hoe zorg je ervoor dat jongerenparticipatie écht van waarde is voor zowel jongeren als onderzoekers? Tijdens deze masterclass gaan deelnemers hier praktisch mee aan de slag.

Deelnemers werken met een eigen onderzoeksproject of vraagstuk en brengen vooraf een casus in. Aan het einde van de dag hebben zij een uitgewerkt participatieplan en concrete vaardigheden om de juiste groep jongeren op het juiste moment en op een passende manier bij hun onderzoek te betrekken.

De masterclass wordt gegeven door Lysanne te Brinke en collega’s van YoungXperts, een jongerenparticipatieplatform van de Erasmus Universiteit Rotterdam dat wetenschappers en jongeren samenbrengt.

Aanmelden

De masterclass vindt plaats bij Wonder of Works in Utrecht. Aanmelden kan via de website van ZonMw.

UNICEF Jongerenadvies 2026: jongeren willen niet alleen meepraten, maar ook invloed hebben

UNICEF Jongerenadvies 2026: jongeren willen niet alleen meepraten, maar ook invloed hebben

Jongeren maken zich vooral zorgen over gevaren uit andere landen, het tekort aan betaalbare woningen en pesten. Dat blijkt uit het UNICEF Jongerenadvies 2026.

Lees meer

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

Zorg voor 20.000 asielkinderen onder druk: kinderrechten moeten vooropstaan

De zorg voor bijna 20.000 kinderen in de asielopvang staat onder druk. Zes lokale kinderombudsmannen maken zich grote zorgen over de periode vanaf 1 oktober 2026.

Lees meer

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Kinderrechten moeten het uitgangspunt zijn van al het beleid

Een internationale commissie van de WHO, UNICEF en The Lancet pleitten in 2020 voor een fundamentele omslag: kinderen moeten centraal staan in álle beleid. Zie hier een terugblik van wat er sindsdien is bereikt en welke lessen daaruit te trekken zijn.

Lees meer