kindvriendelijk beleidsakkoord

Kindvriendelijk beleidsakkoord gemeente Leiden

De gemeente Leiden organiseerde op donderdag 31 mei een speciale kinderpersconferentie voor basisschoolleerlingen van de Lucas van Leyden school. Het nieuwe college van burgermeester en wethouders maakte tijdens deze conferentie kennis met de leerlingen. Hierbij presenteerden zij ook een kindvriendelijke versie van hun beleidsakkoord voor de jaren 2018-2022. De vijf wethouders hebben uitgelegd voor welke portefeuille zij verantwoordelijk zijn en wat dat in de praktijk precies betekent.

Leerlingen uit groep 7 kregen een uur lang de gelegenheid vragen te stellen aan het nieuwe college. Zij hadden van te voren, tijdens de les, het kindvriendelijke beleidsakkoord bestudeerd en in groepjes vragen bedacht. Daardoor konden zij kritische vragen stellen over verschillende onderwerpen die zij belangrijk vinden. Dit waren onderwerpen zoals armoede, onderwijs, openbaar vervoer, sport en natuurlijk speeltuinen.

 

Kindvriendelijk beleidsakkoord goed voorbeeld voor andere gemeenten

Het organiseren van een persconferentie en de presentatie van het beleidsakkoord in kindvriendelijke taal is leuk en leerzaam voor kinderen. Zo maken zij kennis met de politiek en mogen zij meepraten over verschillende onderwerpen die hen aangaan. Voor het college is het de uitgelezen kans om erachter te komen wat kinderen belangrijk vinden.

Het zou mooi zijn als andere gemeenten in Nederland het voorbeeld van Leiden volgen en ook een kindvriendelijk beleidsakkoord presenteren!

Uitsluiting van kinderen in regulier onderwijs nog steeds een groot probleem

Uitsluiting van kinderen in regulier onderwijs nog steeds een groot probleem

Jaar na jaar worden er steeds meer kinderen uitgesloten van regulier onderwijs, terwijl juist het recht op leren en ontwikkelen voor ieder kind gewaarborgd moet worden. Dat is zorgelijk, want dergelijke uitsluiting is schadelijk voor het welzijn en de ontwikkeling van deze kinderen.

Lees meer

De stem van kinderen blijft te vaak ongehoord

De stem van kinderen blijft te vaak ongehoord

“Een steeds grotere groep kinderen en jongeren groeit op in een kwetsbare situatie waarin ze niet weten dat hun mening en hun stem waarde heeft,” aldus Marjolein Weidema, expert op kinder- en jongerenparticipatie. Zij vindt het dalende vertrouwen in de kracht van hun stem onder jongeren zorgelijk.

Lees meer

Nieuwe Kamerleden krijgen stevige introductie in kinderrechten tijdens masterclass

Nieuwe Kamerleden krijgen stevige introductie in kinderrechten tijdens masterclass

Op 25 november volgden nieuwgekozen Kamerleden en Eerste Kamerleden een Masterclass Kinderrechten, georganiseerd door het Kinderrechtencollectief. De sessie stond volledig in het teken van het verbeteren van de positie van kinderen in Nederland.

Lees meer