Event bijeenkomst voor gemeenten KRC

Uitwisselings- en verdiepingstrajecten over kinderrechten

Zou u met uw gemeente nieuwe stappen willen zetten op het gebied van kinderrechten? Doe mee aan een uitwisselings- of verdiepingstraject! Om gemeenten te ondersteunen in het verwezenlijken van kinderrechten, in beleid en praktijk, organiseren wij participatieve uitwisselings- en verdiepingstrajecten voor (beleids)medewerkers bij gemeenten. Defence for Children Nederland voert deze trajecten uit.

Samen met uw gemeente kunnen we kijken op welke thema’s samenwerking gewenst is en stemmen we af hoe het traject wordt vorm gegeven. Tijdens deze trajecten staat het VN-Kinderrechtenverdrag centraal. Het is het vertrekpunt voor het maken en verzorgen van trainingen, webinars, een toetsing van beleid en praktijk, en het ontwikkelen van tools. Meer informatie over uitwisseling- en verdiepingstrajecten over kinderrechten? Neem dan contact op met Defence for Children Nederland.

Meer informatie

Kinderrechten in gemeenten

‘Een kind dat niet wordt gehoord, kan niet worden beschermd’

‘Een kind dat niet wordt gehoord, kan niet worden beschermd’

Kinderen die te maken hebben met geweld en onveiligheid worden onvoldoende gehoord. Dat blijkt uit de nieuwe Kinderrechtenmonitor Kinderrechten in Beweging die het Kinderrechtencollectief vandaag publiceert.

Lees meer

VN-Kinderrechtencomité neemt General Comment nr. 27 aan: kinderen moeten kunnen opkomen voor hun rechten 

VN-Kinderrechtencomité neemt General Comment nr. 27 aan: kinderen moeten kunnen opkomen voor hun rechten 

Wat als de rechten van een kind worden geschonden? Dan moet dat kind hulp kunnen krijgen en voor zijn rechten kunnen opkomen. Daarom neemt VN-Kinderrechtencomité General Comment nr. 27 aan.

Lees meer

Kinderrechtencollectief steunt campagne tegen verspreiding van online seksueel kindermisbruik

Kinderrechtencollectief steunt campagne tegen verspreiding van online seksueel kindermisbruik

Iedere keer dat beelden van seksueel misbruik van een kind online worden gedeeld, kan het leed van dat kind opnieuw worden vergroot. Toch is het opsporen en verwijderen van dit materiaal nog te veel afhankelijk van vrijwillige maatregelen van technologiebedrijven.

Lees meer