kleine prinsjesdag 2019

Kleine Prinsjesdag 2019

Kleine Prinsjesdag 2019 was alweer de negende editie van Kleine Prinsjesdag. De Koning van de Jeugd leest dan zijn troonrede voor. En er is een debat tussen jongeren over actuele kwesties.

De Koning van de Jeugd van 2019, Yusuf Khalid, deed in zijn zelfgeschreven troonrede een oproep voor depressieve jongeren. Hij noemde het schokkend dat er zoveel jongeren met depressie rondlopen. Yusuf stelt in zijn troonrede dat we beter op elkaar moeten letten en vaker in gesprek moeten gaan wanneer je denkt dat iemand depressief is.  Yusuf zegt zelf over zijn troonrede: “Het is heel erg leuk, maar het gaat ook echt om de boodschap. Meer aandacht voor depressieve kinderen en jongeren.”

Na afloop van Kleine Prinsjesdag 2019 sprak Yusuf met minister de Jonge van Volksgezondheid. Hij vond de speech van Yusuf goed geschreven en erg mooi. Minister de Jonge zegt dat de troonrede het taboe op depressie wilt doorbreken en volgens hem gaan ze daar heel er graag mee aan de slag.

 

Finale debattoernooi

Naast de troonrede van de Koning van de Jeugd was het de finale van het debattoernooi. Jongeren mochten in het bijzijn van tweede Kamerleden debatteren over belangrijke kwesties zoals voeding en stress onder jongeren. De debatbeker ging naar het Haarlemmermeer Lyceum in Hoofddorp. Zij stelde tijdens het debat dat kinderen beter geïnformeerd moeten worden over (on)gezond eten. De jury bestond uit Robbe van Hulst van het UNICEF Jongerenpanel, Suzanne Laszlo, de directeur van UNICEF Nederland en de directeur van Stichting Nederlands Debat Instituut, Jacco van Mersbergen.

 

Bekijk hier het verslag van Kleine Prinsjesdag 2019.

 

Migratie mag nooit een reden zijn om kinderrechten te schenden

Migratie mag nooit een reden zijn om kinderrechten te schenden

“Behandel elk kind als kind, ongeacht zijn of haar afkomst of verblijfsstatus”, stelt Marie-Christine Alting von Geusau. Volgens deze expert op het gebied van migratie zijn de zorgen groot als het gaat om de positie van kinderen in het Nederlandse vreemdelingenbeleid.

Lees meer

Na Australisch verbod pleit Europees Parlement voor minimumleeftijd op social media

Na Australisch verbod pleit Europees Parlement voor minimumleeftijd op social media

Op 26 november stemde het Europees Parlement met een overgrote meerderheid voor een oproep tot een socialmediaverbod voor kinderen jonger dan zestien jaar. Aanleiding vormt het recente verbod in Australië, waar social media sinds begin december verboden zijn voor kinderen onder de zestien jaar.

Lees meer

Lies’l Goossens wint Jaap Doek Kinderrechtenscriptieprijs 2025

Lies’l Goossens wint Jaap Doek Kinderrechtenscriptieprijs 2025

Op 11 december 2025 won Lies’l Goossens de Jaap Doek Kinderrechtenscriptieprijs. Deze jaarlijkse prijs wordt uitgereikt door de Afdeling Jeugdrecht en Gezondheidsrecht van de Universiteit Leiden, in samenwerking met kernlid Defence for Children Nederland.

Lees meer