State of Youth

State of Youth nu ook in Nederland van start

State of Youth is een initiatief van onze partner KidsRights en begon internationaal als grenzeloze, digitale jeugdstaat. Inmiddels is het initiatief in ruim 40 landen actief. State of Youth gaat nu ook in Nederland van start. Het online platform geeft jongeren een megafoon in handen: een gebundelde en krachtige stem waarmee jongeren van zich kunnen laten horen over en in actie kunnen komen voor zaken die zij belangrijk vinden.

State of Youth NL

State of Youth NL werkt aan een nationaal laagdrempelig online platform waarop alle jongeren van 12 tot en met 29 jaar hun stem kunnen laten horen, oplossingen kunnen presenteren en in actie kunnen komen. In het panel spreken jongeren zich uit over tal van thema’s die vooral ook raken aan kinderrechten en de belangrijkste Duurzame Ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties (VN). Met de inzichten van het panel maakt State of Youth NL zich sterk voor echte oplossingen en betekenisvolle jongerenparticipatie.

Iedereen ingecheckt

Het eerste thema waar State of Youth mee aan de slag gaat, bepaald door jongeren zelf, is toegankelijkheid van het openbaar vervoer. Een teruglopend regionaal aanbod, hoge prijzen, gebrekkige voordeelregelingen en drempels voor mensen met een beperking maken dat jongeren een te beperkt toegang hebben tot het openbaar vervoer. Daardoor kunnen ze niet of minder meedoen aan activiteiten. Dat leidt tot uitsluiting die vrijheid inperkt en dit staat in schril contrast met participatie. De campagne Iedereen ingecheckt moedigt jongeren aan om hierover hun stem te laten horen. Ook de Nationale Jeugdraad (NJR), Maatschappelijke Diensttijd en Augeo Foundation werken mee aan State of Youth NL, evenals diverse jongerenorganisaties.

 

Meer informatie?

Jongeren in jeugdhulp maken nog steeds geen gebruik van klachtrecht

Jongeren in jeugdhulp maken nog steeds geen gebruik van klachtrecht

Jongeren die in een accommodatie voor jeugdhulp verblijven voelen zich vaak niet vrij om een klacht in te dienen, omdat ze bang zijn voor de gevolgen. Dat blijkt uit het rapport ‘Je bent maar een kind, je durft gewoon niet’ van de Kinderombudsman.

Lees meer

Nederland geeft invulling aan VN-aanbeveling: kindvriendelijk meldpunt voor discriminatie geopend

Nederland geeft invulling aan VN-aanbeveling: kindvriendelijk meldpunt voor discriminatie geopend

Nederland zet een belangrijke stap in de bescherming van kinderrechten met een nieuw landelijk, kindvriendelijk meldpunt waar kinderen en jongeren discriminatie kunnen melden.

Lees meer

Rondetafelgesprek in Brussel: Europese organisaties bundelen krachten voor kinderrechten

Rondetafelgesprek in Brussel: Europese organisaties bundelen krachten voor kinderrechten

Op 5 februari bespraken verschillende Europese kinderrechtenorganisaties en professionals tijdens een rondetafelgesprek in het Europees Parlement hoe kinderrechten beter kunnen worden beschermd en versterkt.

Lees meer