State of Youth

State of Youth nu ook in Nederland van start

State of Youth is een initiatief van onze partner KidsRights en begon internationaal als grenzeloze, digitale jeugdstaat. Inmiddels is het initiatief in ruim 40 landen actief. State of Youth gaat nu ook in Nederland van start. Het online platform geeft jongeren een megafoon in handen: een gebundelde en krachtige stem waarmee jongeren van zich kunnen laten horen over en in actie kunnen komen voor zaken die zij belangrijk vinden.

State of Youth NL

State of Youth NL werkt aan een nationaal laagdrempelig online platform waarop alle jongeren van 12 tot en met 29 jaar hun stem kunnen laten horen, oplossingen kunnen presenteren en in actie kunnen komen. In het panel spreken jongeren zich uit over tal van thema’s die vooral ook raken aan kinderrechten en de belangrijkste Duurzame Ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties (VN). Met de inzichten van het panel maakt State of Youth NL zich sterk voor echte oplossingen en betekenisvolle jongerenparticipatie.

Iedereen ingecheckt

Het eerste thema waar State of Youth mee aan de slag gaat, bepaald door jongeren zelf, is toegankelijkheid van het openbaar vervoer. Een teruglopend regionaal aanbod, hoge prijzen, gebrekkige voordeelregelingen en drempels voor mensen met een beperking maken dat jongeren een te beperkt toegang hebben tot het openbaar vervoer. Daardoor kunnen ze niet of minder meedoen aan activiteiten. Dat leidt tot uitsluiting die vrijheid inperkt en dit staat in schril contrast met participatie. De campagne Iedereen ingecheckt moedigt jongeren aan om hierover hun stem te laten horen. Ook de Nationale Jeugdraad (NJR), Maatschappelijke Diensttijd en Augeo Foundation werken mee aan State of Youth NL, evenals diverse jongerenorganisaties.

 

Meer informatie?

Uitsluiting van kinderen in regulier onderwijs nog steeds een groot probleem

Uitsluiting van kinderen in regulier onderwijs nog steeds een groot probleem

Jaar na jaar worden er steeds meer kinderen uitgesloten van regulier onderwijs, terwijl juist het recht op leren en ontwikkelen voor ieder kind gewaarborgd moet worden. Dat is zorgelijk, want dergelijke uitsluiting is schadelijk voor het welzijn en de ontwikkeling van deze kinderen.

Lees meer

De stem van kinderen blijft te vaak ongehoord

De stem van kinderen blijft te vaak ongehoord

“Een steeds grotere groep kinderen en jongeren groeit op in een kwetsbare situatie waarin ze niet weten dat hun mening en hun stem waarde heeft,” aldus Marjolein Weidema, expert op kinder- en jongerenparticipatie. Zij vindt het dalende vertrouwen in de kracht van hun stem onder jongeren zorgelijk.

Lees meer

Nieuwe Kamerleden krijgen stevige introductie in kinderrechten tijdens masterclass

Nieuwe Kamerleden krijgen stevige introductie in kinderrechten tijdens masterclass

Op 25 november volgden nieuwgekozen Kamerleden en Eerste Kamerleden een Masterclass Kinderrechten, georganiseerd door het Kinderrechtencollectief. De sessie stond volledig in het teken van het verbeteren van de positie van kinderen in Nederland.

Lees meer